למה להשתמש במוצרי כותנה?
 
אקולוגי
הן אקולוגיות / ידידותיות לסביבה:  בארה"ב בלבד מושלכים מעל 20 מיליארד תחבושות וטמפונים חד פעמיים בשנה (יותר מחיתולים חד פעמיים) כאשר חלק גדול מהם מגיע לים דרך מערכות הביוב.
מעבר לכך בתהליך היצור של התחבושות והטמפונים נפלטים למי השופכין, לנחלים ולים רעלים וכימיקלים שונים, והם בעלי השפעה הרסנית לבעלי חיים לאדמה ולצמחייה.
אישה ממוצעת תשתמש בין 10.000-15.000 אמצעי ספיגה בשנות הפוריות שלה, למוצרים אלה לוקח כ500 שנה להתכלות...
במעבר לשימוש בתחבושות בד אנו עוזרות לשמור על העולם שלנו מזיהום, מהצטברות פסולת ומבזבוז חומרי גלם מתכלים.
מוצרי כותנה עמידים וטובים לשימוש לשנים רבות ואינך צריכה ללכת לסופר בכל חודש לקנות היגיינה נשית.
כותנה מקפידה על החומרים האיכותיים והאקולוגיים ביותר שיש: חומרי הפרסום מודפסים  על נייר ממוחזר אקולוגי עם חלון מעמילן תירס ומתכלות בקומפוסטר, שקיות האריזה עשויות מעמילן תירס, ההטבעה עשויה מחומרים אקולוגיים והלחצניות מניקל פרי.
אני מציעה לך לעבור לצרכנות מודעת שאינה פוגעת בגופך ובסביבה.

בריא
הן בריאות יותרשימוש בתחבושות רב פעמיות מבד טבעי, עשוי להפחית את הסיכון לדלקות וזיהומים אצל נשים.
נשים רבות שעברו לתחבושות בד מדווחות על הפסקת תופעות כמו: דלקות בנרתיק ובדרכי המין והשתן, הפסקת פטריות חוזרות ונשנות, ריח רע גירודים ועוד.
במוצרי ההיגיינה החד פעמית, יש חומרי ספיגה, חומרי הלבנה, חומרי בישום, הן מיוצרות מסיבים סינטטיים לא טבעיים שעוברים תהליכים כימיים, והדבק שנצמד לתחתונים אוטם את המקום המזיע ביותר בגוף האישה.
היום יותר ויותר רופאים, גניקולוגים, הומאופטים, ומטפלים ברפואה סינית ממליצים להימנע ככל האפשר משימוש בתחבושות תעשייתיות ולעבור להשתמש במוצרי בד.
 
אני נוהגת להגיד לנשים שפונות אלי לייעוץ שיש סיכוי שאם תפסקנה להשתמש בחד פעמי ותעבורנה לבד זה יעבור להן, לא כי יש משהו בבד, אלא כי הן תפסקנה עם החד פעמי.
אני גם אומרת שאני לא יכולה להבטיח פתרון של הבעיה כי אני לא יודעת מהי, אבל הקלה משמעותית אני יכולה להבטיח.
תחבושות בד מ100% כותנה אורגנית, עם אישור גוטס הן רכות, נעימות ונקיות מכימיקלים מסוכנים בדיוק מה שמגיע לך לאזור ה
אינטימי ביותר בגופך.

לא נוסה על בעלי חיים
מוצרי כותנה לא נוסו ולא ינוסו לעולם על בעלי חיים.
 

 100% כותנה אורגנית
 
כותנה אורגנית עם אישור גוטס הינה כותנה שעומדת בסטנדרטים מחמירים
חומרי הגלם שלהם גדלים ללא כימיקלים מסוכנים הידועים כמזיקים לאדמה, לאדם ולבעלי החיים, אינם מהונדסים גנטית, ואינם כוללים חומרים הידועים או החשודים כאלרגנים, הצבעים חייבים להיות בטוחים לשימוש.
רבע מחומרי ההדברה בעולם הולכים לגידולים של כותנה קונבנציונאלית ועיבודה כרוך בלא פחות מ8000 כימיקלים, חלק מהכימיקלים האלה חשודים כגורמים לבעיות הורמונאליות, סוגים מסוימים של מחלת הסרטן, פגמים מולדים, הפרעות עצביות, ומחלת כבד.
הדפסים על הבד כוללים כימיקלים רעילים ומסוכנים.
איסור שימוש במתכות כבדות רעילות, פורמלדהיד, ממיסים ארומטיים חלקי ננו פונקציונאליים, הלבנה מבוסס על חמצן (ללא כלור)
מפעלים לייצור כותנה חייבים להיות בעלי מדיניות סביבתית כולל מטרות ויעדים למזעור פסולת, אנרגיה, צריכת מים, טיפול בשפכים ועוד.
אלרגיות – בשימוש בבדים שאינם אורגניים העור נמצא במגע מתמיד  עם חומרים רעילים שנמצאים בבד, אצל רובנו העור בהסתגלות מתמשכת של הגוף, זה מחליש את בגוף, חלק מהאנשים מפתחים אלרגיות, רובנו אנחנו לא יודעים לקשר את זה לבד, כמו שהרבה נשים לא מקשרות את האלרגיה שיש להן לתחבושות חד פעמיות עד שהן שומעות על האפשרות ומפסיקות להשתמש.
 
מיוצר בישראל
מוצרי כותנה מיוצרים בסחר הוגן בישראל.
מוצר מוסרי – צרכנים רבים הבינו שהם מעדיפים לקנות מוצרים שלא יוצרו ע"י  ילדים ומוצרים שעל הייצור שלהם שולם שכר רעב.
כשאת קונה מוצר מבד אורגני מאושר את יודעת שגידול וייצור הבד נעשו בפיקוח על קריטריונים חברתיים שאינם כוללים ניצול של בני אדם.
השפעה אנרגטית – מוצרים שיוצרו מתוך תפיסה של רווח כמטרה המקדשת את האמצעים בתעשייה שאינה מכבדת את עובדיה, את צרכניה ואת הטבע, תוך שימוש בחומרים הדורשים אמצעי הגנה מפניהם ומסמלים בכך אנרגיה של פחד, יפיץ את אותן אנרגיות.
 
המוצרים מיוצרים באהבה בארץ.

ספיגה ממושכת
לתחבושות כותנה יכולת ספיגה גבוהה מאוד, מתאימות גם לנשים עם דימום כבד ולאחר לידה
התחבושות מכותנה אורגנית מיוצרות מבד איכותי שלא עבר ריסוס צביעה בכימיקלים מסוכנים, או הלבנה ולכן כושר הספיגה שלהן הוא רב.
אני קונה תחבושות בארץ ובעולם ויכולה להעיד מהתנסות אישית ושל לקוחות ומפיצות שלמוצרי כותנה יכולת ספיגה גבוהה במיוחד.
לאחרונה נכנס גם מוצר חדש עם שכבה של פול  (שכבה אטומה לנוזלים ונושמת).

 יתרונות נוספים:
ריח: עם המעבר לשימוש בתחבושות בד נשים מופתעות מכך שלדם יש ריח של דם והוא אינו מסריח כפי שהן מכירות מהתחבושות והטמפונים התעשייתים.
דיווחי נשים: התקשרה אלי לקוחה לשאול אותי מה שמתי בתחבושות שלא יהיה ריח, אז אמרתי לה שכלום זה הריח האמיתי של הדם, ולקוחה אחרת התקשרה להגיד שלא האמינה כשקראה את זה ואחרי שניסתה הבינה.
הדם בתחבושות החד פעמיות מריח רע בגלל ההתחמצנות של ההפרשות / הדם עם החומרים שמהם עשויה התחבושות והדבק שבתחבושת האוטם את המקום.
נשים רבות אומרות לי איכסה זה מגעיל, אני לא רוצה להתעסק עם הדם שלי או לכבס את המגן תחתון עם יתר הכביסה, כי הן חושבות שהדם וההפרשות שלהן מגעילות ומסריחות, אחרי המעבר לבד הגישה שלהן משתנה, ואני שמחה כי הן מפסיקותלחשוב שמה שיוצא להן מהגוף מסריח ומגעיל. וזה עושה שינוי בגישה שלהן כלפי הגוף שלהן וכלפי הווזת שמוביל לעוד תהליכים למאמר אחר :)
 
וכמובן, שהן חסכוניות יותר, וב ה ר ב ה :תחבושות רב פעמיות טובות לשימוש חוזר בן כמה שנים אחת הסיבות לכך היא שהכותנה לא עברה ריסוס וצביעה.
רכישה חד פעמית אינה יקרה, וההשקעה משתלמת וחוזרת לאחר כמה חודשים. לעומת רכישה חודשית של מוצרים חד פעמיים, לאורך כל זמן פוריות האישה, כ – 30 שנה.
 
ואת אף פעם לא נשארת בלי ...: כמעט כל אישה מכירה את המצב של לקבל ווסת ואין בבית תחבושות וטמפונים. כשתחבושות הבד מקופלות בארון את אף פעם לא נשארת בלי...
 
הן נעימות יותר,  נושמות יותר: תחבושות בד נעימות למגע, תחושה רכה לעומת החומרים שמהם מיוצרות התחבושות התעשייתיות, התחבושת עצמה עשויה בד כותנה נושם ,אינה אטומה בדבק אלא מתחברת לתחתון בלחצניות (מניקל פרי)

 
x

#{title}

#{text}

#{price}